Hidroelektrik

Enerji | Elektrik | Otomasyon

30 yıldır Türkiye’de tamamladığı projelerle ve sürekliliği ile 30 yıldır sağlam duruşunu sürdüren Özçelik İnşaat son yıllarda yenilenebilir enerji sektöründeki gelişmeleri takip ederek bu sektörde inşaatın yanında Elektromekanik Ekipman Temini ve Taahhütü konusunda faaliyet göstermek üzere Özçelik Elektromekanik’i kurmuştur.

Özçelik Elektromekanik Hidroelektrik Santral Projeleri için Turbin, Generator ve Elektomekanik ekipman temin etmekte aynı zamanda Turbin, Generator ve Elektromekanik ekipmanların montaj, devreye alma gibi servis hizmetlerini de anahtar teslim olarak yerine getirmektedir.

Ürünler

FRANCIS TURBİN

Francis tip turbinler orta ve yüksek düsüler için proje verimliligine göre yatay ve dikey olarak üretilmektedir. Francis Runnerlar genellikle Generator saftına direk olarak oturtulmus olup bu da daha saglam bir yapı olusmasına ve daha az bakım ihtiyacı dogurmaktadır.

Francis türbinler optimum verimliliklere ve yüksek hız aralıklarına göre degerlendirilip design edilir.

PELTON TURBİN

Pelton turbinler 1 ila 6 Nozzle lı olarak dikey ve yatay tiplerde design edilip üretilir. Firmamız her projenin karakteristigine göre ayrı design çalısması yaparak her proje için ayrı çözüm getirir. Pelton turbinler orta ve yüksek düsülerde kullanılmaktadır. Optimum verimlilik için degisen su debilerine göre nozzle sayısı belirlenir.

KAPLAN TURBİN

Alçak düsü ve büyük su debisi olan projelerde kullanılan turbin tipidir. Kaplan Tipi Turbinler Dikey Kaplan, Yatay Bulb Tipi Kaplan, S-Type Kaplan ve Pit Type Kaplan Turbinler olarak 4 gruba ayrılmaktadır.

HİDRO GENERATOR

Generatorler Projenin karakteristigine göre yatay ve düsey olarak iki tip olarak üretilmektedir.

OTOMASYON SİSTEMİ ve ELEKTRİK EKİPMANLARI

Turbin, Generator, Çelik Su alma yapısı ve elektrik ekipmanlarının koordinasyonu Hidroelektrik Santral projeleri için çok önemli yer tutmakta olup bu koordinasyonun kusursuzlugu projelerde yüksek verimliligi saglamaktadır.

Projelerin kusursuzlugunu saglamak için temin ettigimiz Turbin ve Generatorlerin yanında Otomasyon – SCADA sistemi ve proje içinde yer alan elektrik ekipmanlarınında teminini yapıp anahtar teslim olarak teslim etmekteyiz.